2017 yılında gelin ve damatlar daha modern ve kişiselleştirilmiş detaylarla düğün organizasyonlarında farklılık yaratıyor. Düğünler alternatif mekanlarda, daha samimi, abartıdan uzak, doğal ve eğlenceli geçiyor. Yeni sezonda gerçekçilikten uzaklaşmayan, sade ama iddialı detaylar dikkat çekiyor. Bu küçük ama önemli detaylar düğünüzü hafızalara kazımak için yeterli. Bu detaylara göz atmak gerekir ise;

1. Yükselen çiçekler
2017 düğün sezonun en moda trendleri arasında yükselen çiçekler yer alıyor. Masaların ortalarında yükselen çiçekler, düğününüzün ambiyansını artırarak ortama daha fazla boyut katıyor.

2. Şık Nedimeler
2017’de gelinler nedimelerinden birbirleri ile uyumlu ve benzer tonlarda kıyafet giymelerini istiyorlar. Önceden moda olan tek tip nedime elbiseleri, yerini farklılaşan bir tutarlılığa bırakıyor.

3. Yakalanan Duygusal Anlar
2017 yılında düğün fotoğrafçılığında sismik bir değişim yaşanıyor; düğün fotoğrafçılığına daha çok doğal stili tercih ediliyor. Sadece yumuşak mercekle rüya gibi tonlarda çekilmiş mükemmel fotoğraflar değil; samimiyetin yüksek hissedildiği, doğal duygular ile durdurulamaz, samimi resimler bu yılın ilgisini çekiyor.

4. İlham Verici Davetiyeler
Son yıllarda, düğün davetiyelerinin genel tasarımı giderek daha fazla önem kazanıyor. Envai çeşit seçenekleri ile online davetiyeler de bu sezonun modası olmaya başladı. Düğünlere ilişkin online davetiyeler, online hikaye paylaşımları bu yılın yeni davetiye konseptini yaratıyor.

5. Renkler Geri Döndü
Renk, düğün dekoruna geri döndü. Paletlerinin ardındaki kızarıklık ve nötr seçim, bu yılın düğün rengi olarak dekorlara yansımaya başladı.

6. Düğünlerde Uzak Mesafeler
Karayip kıyısında, İtalyan villasında veya Batıdaki dağlık bir evde olun, uzak mesafeler bu yıl düğünlerde önemli bir eğilim haline geldi. Gerçek anlamda mükemmel bir düğün için çiftler kendilerine uzak ama en yüce bir yer bulmak için yola çıkmaktadır.

7. Şenlikli Yemekler
2017 yılında sanat ve eğlence gibi yemekler de sıcak. Özellikle yöresel spesiyaller bu yıl düğün sezonunun vazgeçilmezi. Düğünün yapılacağı yere özgü geleneksel mutfak tatları, düğün sezonuna şenlikli bir hava getiriyor.

8. Kapalı Mekanlarda Bile Yükselen Ağaçlar
Ağaçlar bu yıl düğün sezonun vazgeçilmezi. Yapma ya da doğal ağaçlar, mekanı özelleştirdiği, yeni bir ölçek getirdiği ve mekanın duygusunu artırdığı için, açık mekanların yanı sıra; kapalı mekanlarda da kullanılmaya başlandı ve en gözde dekor olarak bu yılın düğün sezonuna damgasını vurdu.

9. Bolca Tül ve Dantel, Biraz da Renk
Düğünlerin en akılda kalıcı ayrıntısı şüphesiz ki gelinlik. 2017 yılı gelinliklerinde biraz renk, bolca tül ve dantel gibi öne çıkan detaylar hakim. Bu yıl beyaz ya da krem renginin yanında pembelerin ve mavilerin kullanıldığı gelinlikler iğne oyalarıyla daha zarif bir görünüme kavuşuyor. Düğünden sonra yapılan partilerde farklı gelinlikler giyen gelinler, hem şık 2017 yılında düğünlerini şıklık ve zarafetleriyle eğlenerek, her anın tadını çıkararak yaşıyorlar.