Şüphesiz ki düğün davetlerinin yıldızı gelinlerdir.

Bir gelinin en güzel detayı gelinliğidir.

Gelinlik, sadece evlenen kadınların değil birçok kadının uzaktan ya da yakından ilgisini çeken bir konudur. Gelecek planlarında evlenmek olmayan bir çok kadın bile gelinlik gördüğünde göz ucuyla da olsa bakar. Böylesi dikkat çeken bir konuda da moda oldukça ön plandadır. Kişinin zevkleriyle günümüz modası harmanlandığında kendiniz çin en uygun gelinliği bulmuşsunuz demektir.

 

Gelinlik seçiminde yapmanız gereken ilk şey vücut tipinize uygun gelinlik modeli bakmak olmalıdır. Gelinlik kumaşına ve danteline ise düğününüzün yapılacağı mekana ve mevsime göre karar verebilirsiniz.

Vücut tipine göre gelinlik seçimi nasıl olmalıdır?

Her kıyafette olduğu gibi gelinlikte de önemli olan vücut tipinize uygun olanı bulmaktır. Böylece daha şık ve güzel görünürsünüz.

 

Öncelikle vücut tipinizin hangisi olduğuna karar verin.

  • Armut: Eğer göğüsleriniz normal ya da küçükse ve beliniz ince, kalçanız geniş ise siz armut vücut tipine sahipsiniz. Size en yakışacak gelinlik modeli ince olan belinizi ortaya çıkaran A kesim ve prenses modelidir.

 

  • Dikdörtgen: Dar kalça, geniş omuz ve küçük göğüslere sahipseniz dikdörtgen vücut tipine sahipsiniz demektir. Düz kesim gelinlik modellere size oldukça yakışacaktır. Omuz, bacak ya da derin sırt dekoltesiyle dikkati üzerinize çekmek de isteyebilirsiniz.

 

  • Elma: Beliniz kalın, kalçanız düz fakat mükemmel bacaklara sahipseniz elma tipinde bir vücuda sahipsiniz. Dikkati gögüs ve bacak dekoltesine çeken gelinlikler vücut ölçülerinizi mükemmel gösterir.

 

  • Kum Saati: Vücut ölçüleri 90-60-90 olan kadınlar kum saati vücut tipine sahiptir. Her model gelinlikle çok şık ve güzel görünebileceğiniz gibi özellikle balık kesim modellerle gecenin yıldızı siz olursunuz.

Vücut tipimizi belirlediğimize göre şimdi de 2018’in en güzel gelinlik modellerini inceleyelim.

 

Prenses Gelinlik Modeli

Armut vücut tipine sahipseniz belinizi ön plana çıkaran kabarık gelinlikler size çok yakışacaktır. Çoğu kadının hayalidir, belki de çocukluğumuzda oynadığımız bebeklerin kıyafetlerine hayrandık da ondan. Kabarık etekli bir gelinlik sizi filmlerde gördüğümüz prensesler gibi hissettirebilir.

 

 

Balık Gelinlik Modeli

Vücut hatlarım düzgün ne giysem yakışır ama dikkatleri üzerime çekmek istiyorum diyen bir gelin adayı iseniz balık gelinlik modeli tam size göre. 2018 de sık sık karşılaşacağımız bu modelde en önemli detay göğüs üzerindeki dantel ve işlemeler olacaktır.

 

Sırt Dekolteli Gelinlik Modeli

Dar kalça, geniş omuz ve küçük göğüslere sahipseniz dikkati sırt dekoltesine çekmekte fayda var. Özellikle sırtınızı ön planda bırakan toplu saç modellerini kullandığınızda hem bu yılın modasına uymuş, hem de fiziğinize uygun bir gelinlik tercih etmiş olursunuz.

 

 

 

Kısa Gelinlik Modeli

Klasiklerden hoşlanmayan bir gelin adayı iseniz kısa gelinlik modeli sizi çok mutlu hissettirir. Hem farklı hem de 2018’in modası olan bu gelinlik modeliyle herkes sizi konuşacaktır.

 

 

Vintage Gelinlik Modeli

Ben yanlış dönemde doğmuşum aslında tam bir dönem kadınıyım diyen bir gelinseniz “vintage” gelinlikler sizi oldukça mutlu hissettirecektir. Gelinliğinizi saç, makyaj ve dönemin aksesuarlarıyla tamamladığınızda bir dönem gelini olabilirsiniz.

 

Seksi Gelinlik Modeli

Gelin benim, tüm dikkatler benim üzerimde olsun diyorsanız göğüs ve bacak dekolteli seksi bir gelinlik tam size göre. 2018 de sık sık karşılaşacağımız bu model düğününüzü ve sizi unutulmaz kılacaktır.

 

Vücut tipimize ve modaya en uygun gelinliği seçtiğimize göre sıradaki yazımız olan 2018 gelin makyaj ve saç trendlerine göz atabilirsiniz.