BALAYI PROGRAMINIZI YAPTINIZ MI?

 

Yeni evlenecek olan her çiftin hayalidir güzel bir balayı. Özellikle de her detayı ince ince düşünen, her şeyin mükemmel olmasını isteyen ve düğün arefesinde fazlasıyla yorulan gelinler için. Balayı programları genellikle bir hafta olur fakat günümüzde çiftler arzu ettikleri gün sayısı kadar tatlı yorgunluklarını atarlar.

 

Balayı programınızı eşinizle beraber planlamalısınız. Ortak bir karar almak zor olmamalı çünkü artık birbirinizin hayat arkadaşı olmuşsunuz demektir.

  • Balayınızı yakın bir yer de mi yoksa dünyanın öbür ucunda mı yapacağınıza karar vermelisiniz.
  • Maddi açıdan dikkat mi etmelisiniz yoksa hayatta bir kere balayı yapılır mottosuyla kesenin ağzını açıyor musunuz?
  • Karlar altında bembeyaz bir tatil mi hayal ediyorsunuz yoksa deniz kum güneş mi?
  • Balayınızda tembellik yapıp yatmak mı istersiniz yoksa macera dolu seyahatler mi planlarsınız?

Tüm bu soruların cevabını bulduğunuz takdirde eşinizle beraber ortak bir karar alıp balayı programınızı yapabilirsiniz.

Çeşitli tur şirketleri yeni evlenecekler için oldukça güzel balayı turları hazırlıyor. Öncelikle bu turlara bir göz atmanızı öneririz. Çoğu tur hem daha hesaplıya geliyor hem de rehber transfer ve rehber hizmetleri de oluyor.

Yurtiçi turları Akdeniz ve Ege’yi kapsıyor. Yurtdışı ise uçsuz bucaksız. Kıbrıs başta olmak üzere, Tayland Phuket,Phi Phi Adaları, Endonezya Bali, Maldivler, Birleşik Arap Emirlikleri Dubai, İtalya Floransa ve hatta Amerika turu…

Görün, seçin, karar verin ve balayınızın tadını çıkarın! 😉

Tayland, Phuket Adası

Phuket Tayland’ın dünyaca ünlü en önemli turistik adasıdır. Huzur ve macera dolu bir balayı isteyen çiftler için harika bir seçim olacaktır. Çünkü bir gün baş başa romantik bir deniz kum güneş tatili yapabilir, ikinci gün kendinizi bir aslana sarılırken bulabilirsiniz. Üstelik masaj salonlarıyla ünlü.

Tayland, Phi Phi Adası

Bu ada Phuket’e oldukça yakın bir mesafede bulunur. En önemli özelliği ise sahili, plajları, denizi ve  korunmuş doğasıdır. Doğa severlerin tercih ettiği bu adada eskimiş gemilerin batırılarak dalış turizmini geliştirmek amaçlı oluşturdukları rifler bulunmaktadır.

Endonezya, Bali

Endonezya’nın en turistik bölgesidir Bali. Tanrıların Adası olarak da anılır. Maneviyatı çok yoğundur. Bali’de kendinizi huzurlu ve dinlenmiş olarak hissedeceksiniz. Hem tatil yapalım hem de farklı kültürler öğrenelim diyenler için güzel bir seçenektir.

Maldivler

Son yılların en popüler balayı seçeneği olan Maldivler, deniz kum güneş ve baş başa tatil hayal eden çiftler için doğru tercih olacaktır. Tabi bir de sizin için bütçe önemli değilse… Maldivlere gitmek ve orada konaklamak oldukça pahalı. Fakat yine de tur şirketleriyle görüşmek de yarar var.

Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai

Dubai Birleşik Arap Emirlikleri’nde Arap Yarımadası’nın Basra Körfezi kıyısında kurulmuştur. Burada lüksün limiti yok. Uygun bir otelde konaklayıp fazla lükse kaçmadan da sanki inanılmaz zenginmişsiniz gibi hissedebilirsiniz. Hem romantik, hem de eğlenceli bir balayı isteyenlere için harika bir şehir.

İtalya, Floransa

Denize, kuma, güneşe bir de kültür, sanat, tarihi yapılar, makarna, pizza ve şarap eklemek istiyorsanız balayında İtalya turu yapmanız oldukça mantıklı bir fikir. Sanatı seven yanınız ağır basıyorsa o halde istikamet Floransa. Kuzey İtalya’daki Toscana Bölgesi’nin başkenti olan Floransa, romantizmle sanatı bir araya getiriyor. Arno Irmağı’nın ikiye böldüğü ve Rönesans’ın doğduğu yer olan Floransa sayısız müzeleri, heykelleri ve sanat galerileriyle İtalya’nın ve Avrupa’nın en önemli sanat kentlerinden biri. Leonardo da Vinci, Michelangelo ve Dante gibi isimlerin yürüdüğü yollardan sizin de yürüyecek olmanız duygusu ise tarifsiz.

Macera dolu Amerika

Balayında Amerika mı? Sizden en az bir ayınızı ayırmanızı isteyeceğiz. Ve de düşünmeden harcayacağınız bir miktar para. Tabi vize işlemleri de cabası. Hayatınız boyunca asla unutamayacağınız bir deneyim olacaktır. Macera ve gezmeyi seven çiftler kesinlikle balayında Amerika turu yapmalılar.