Evlilik, bu kararı alan herkes için önemi büyük bir adımdır. Her gelin evlendiği günün muhteşem geçmesini arzular. Bu özel günde her detay çok önemlidir. Gelinin kendini rahat ve güzel hissetmesi gerekir.

Özel günlerinizi unutulmaz kılmak için her şeye hazırlanmalısınız. Gelinlik seçiminden hemen sonra mükemmel bir çift ayakkabı seçmenin zamanıdır.

Ayakkabılar gelinin görünümünü tamamlamak ve onu daha da şık yapmak için en önemli aksesuardır.

 

!!! Gelinliğinizin ikinci provasından itibaren ayakkabınıza ihtiyacınız olacak çünkü gelinliğin boyu topuk boyunuza göre ayarlanır. Bu sebeple ayakkabı seçiminizi bir an önce halletmelisiniz. !!!

 

Ayakkabı seçimi oldukça önemlidir. Hem şık hem de rahat olmalıdır. Bir çok gelin beğenip aldığı gelin ayakkabısından düğün bitince şikayet etmektedir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır.

 

  • Ayakkabı seçiminde öncelik rahatlığı olmalıdır. Özellikle de uzun bir gelinlik tercih ediyorsanız, ayakkabı görünmeyeceği için önceliği rahatlığa vermelisiniz.

 

  • Düğün mevsiminize uygun ayakkabılar tercih etmelisiniz. Yaz düğünü yapıyorsanız, önü açık tek bantlı bir model düşünebilirsiniz. Eğer bir kır düğünü yapıyorsanız, mekanın zemini çimen, kum gibi yumuşak bir zeminse topuğunuzun ucuna mutlaka topuk koruyucu takmalısınız.

 

  • Ayakkabınızı seçerken eşinizle boy problemi yaşamamak adına topuk boyunuzu mutlaka iyi ayarlamalısınız.

 

  • Topuklu bir ayakkabı tercih ediyorsanız, bilekten bağlı olmasında fayda var. Düğününüz boyunca uzun süre ayakta kalacağınız için bilekten bağlı modeller ayağınızın öne kaymasını engeller.

 

  • Ayakkabınızın önü sivri ya da dar olmamasına önem göstermelisiniz. Uzun süre ayakta kalmak ayağınızdaki kan basıncını arttırır ve ayağınız şişer. Önü dar ayakkabılarda ayaklarınız sıkışır ve sizi rahatsız eder.

 

  • Ayakkabı renginize karar verirken gelinliğinizin renginin tonunu esas almalısınız. Bazı gelinlerimiz renkli ayakkabı tercih ediyor fakat bu renkler göz alıcı zıtlıkta olmamalıdır.

 

!!! Ayakkabınızı aldıktan sonra evde mutlaka bir kaç deneme yapın. Ayakkabınızla bir süre ayakta kalmaya özen gösterin. Ayağınızın alışmasını sağlayın. !!!

 

 

Ayakkabılarında süslü,simli, gösterişli modeller tercih etmek isteyen gelinler, gelinliklerine göre tercih yapmalıdırlar.

Dikkati ayakkabıda toplamak konusunda oldukça dikkatli olmak gerekir. Şık ve gösterişli olayım derken rüküş olmamaya özen gösterilmelidir.

Sade bir gelinlik giyecekseniz, ayakkabınızın gösterişli olmasında fayda var.

 

  

 

Eğer gelinliğiniz yeterince gösterişli, fazla detaylı ya da beyaz ve beyazın tonlarından biraz farklı ise, ayakkabınızda sade ve şık bir model kullanmalısınız. Ayakkabınızda küçük ama şık detaylar kullanırsanız daha asil görünürsünüz. Ayakkabınızın çok fazla görünmeyeceğini ve rahat bir model tercih etmeniz gerektiğini lütfen unutmayınız!

                        

 

Düğün günü hazırlandıktan sonra en son ayakkabınızı giymelisiniz. Siz gelin odanızda hazırlanırken size yardım etmek için yanınızdan bulunan birinden ayakkabınızı giydirme konusunda yardım isteyin. Gelinlikle oturup, kalkarken de çok rahat hissedemeyeceğiniz için ayakkabınızı giymekte de zorlanırsınız.

Düğününüze dakikalar kala… Heyecanınız işte tam da bu an top noktada olacaktır.

 

Son olarak, özel gününüze ait her detayı düşünmelisiniz.

Daha önce defalarca denediğiniz ve çok da rahat ettiğiniz ayakkabınız düğünün sonlarına doğru sizi rahatsız etmeye başlarsa…?

Gelin ayakkabımızdan iki tane alıyoruz. Bir tanesi de “Gelinin Spor Ayakkabısı”.

                         

 

İhtiyaç duymazsanız çok şanslısınız demektir. Fakat eğer olur da şişen ayaklarınızın acısına katlanamıyorsanız hemen spor ayakkabınızı giyin ve eğlenmeye devam edin 🙂