Şüphesiz ki kına gecesi, her gelin adayının en özel ve en duygulu günlerinden biridir. Düğünden bir iki gün ya da bir hafta önce yapılan kına gecesi bütün streslerin unutulduğu, gelin ve arkadaşlarının yeri geldiğinde yarın yokmuşçasına dans edip eğlendiği, yeri geldiğindeyse yuvadan ayrılıyor olmanın verdiği hüzünle göz yaşlarının sel olduğu en güzel geleneklerimizden biridir.

 

 

Eğer gelin adayı yaşadığı yerden, daha uzak bir şehre gidiyor ise, kına gecesi daha büyük bir öneme ve anlama sahip olur. O gece söylenen tüm şarkılar, türküler ve yapılan kına geleneği, gelinin baba evine ve sevdiklerine veda etmesinin ağırlığı ile anlam kazanır.

 

Son zamanlarda tüm organizasyonlar gelin adaylarının isteğine göre yapılıyor. Geleneksel kına gecelerini modernleştirmek tamamen sizin elinizde. İsterseniz Osmanlı konseptli geleneksel bir kına gecesi, isterseniz de son zamanların modası modernleştirilmiş bir kına gecesi organizasyonu planlayabilirsiniz.

 

Rengarenk bir kına gecesi konsepti son zamanların modası!
Gelin adayının tahtı, gecenin en önemli detaylarından biridir. Konsepte, renklere ve kıyafetinize uygun bir taht gecenizi unutulmaz kılacaktır.

 

Hatta günümüzde hint usulu kına geceleri oldukça popüler! Kıyafetler, takılar, müzikler… Organizasyonun tüm detayları konsepte uygun. Rengarenk bir kına gecesi ile bekarlığa veda partisi konseptini birleştirip, en iyi şekilde bu özel gecenizi planlayabilirsiniz.

 

BÜTÇENİZİ BELİRLEYİN

  • Unutmayın! Kına gecesini kız tarafı yapıyor. Konsept, organizasyon, ikramlar, kına kıyafeti, bindallı & kaftan, canlı müzik ya da dj performansı gibi detayları göz önünde bulundurarak bütçenizi belirleyin.

 

MEKAN VE KONSEPT BELİRLEYİN

  • Düğün mekanlarını gezerken kına geceniz için de mekanlara göz atmalısınız. Davetli sayınıza göre bir mekan seçmeli ve kınanıza en az 3 ay kala anlaşma yapmalısınız.
  • Geleneksel, modern ya da hint usülü kına gecelerini inceleyerek hayalinizdeki konsepte karar verebilirsiniz.
Hint usulüne uygun bir kına gecesi yapıyorsanız ikramlarınızda da renkleri bol bol kullanabilirsiniz.
Osmanlı tarzında bir kına gecesi için geleneksel aksesuarları kullanabilirsiniz.

 

ORGANİZASYON ŞİRKETLERİNDEN DESTEK ALIN

  • Gelin ve damat adayları için yoğun ve yorucu bir dönem olacağından işi profesyonellere bırakmakta fayda var. Bütçenize uygun bir organizasyon şirketi ile anlaşma yapın. Onlara dilediğiniz konsepti ve organizasyonu anlatın. Kına malzemelerini, ikramları, müzik seçimini, ses ve ışık sistemini de organizasyon şirketinden talep ederek yükünüzü hafifletebilirsiniz.

 

 

!!! Son anda bir aksilik yaşamamak için organizasyon şirketinden daha önce yaptıkları kına gecelerinin görsellerini görmek isteyin ve hatta mümkünse size özel bir demo hazırlatın. Gecenin akışının istediğiniz gibi olacağından emin olun. !!!

 

KIYAFET, BİNDALLI & KAFTAN, HİNT ELBİSESİ

Gelin adayları için en zor fakat en keyifli karara geldik.

Kaftan ve bindallıyı hayatınızın hiç bir döneminde bir daha giymeceğiniz için kiralamanızı öneririm!
  • Son zamanlarda gelin adayları gecenin başında şık abiye bir elbise, kına yakılma ritüelinde kaftan ya da bindallı tercih ediyor.
  • Konseptiniz geleneksel olacaksa, kırmızı ya da bordo renklerini düşünebilirsiniz.
  • Eğer hint usülü bir kına gecesi hayal ediyorsanız, konseptiniz rengarenk olacağından dolayı siz de renkli bir elbise , daha sonra da hint elbisesi giyebilirsiniz.
  • Aslında bu tamamen gelin adayının zevkine kalmış bir seçimdir.

 

Şimdi biraz daha detaylı bir araştırma yapalım.

 

2018 KINA GECESİ MODASI

Ankara NeneHatun caddesinde Şebnem Şen tarafından kurulan Joy O’Clock Event gelin adayları için herşeyi düşünüyor.

 

Konseptinize uygun birbirinden güzel kaftan, bindallı ya da hint elbiselerinizi buradan kiralayabilirsiniz. Ankara içerisindeyseniz 0312 437 35 69 numaralı telefondan arayıp randevu aldıktan sonra kıyafetinizi ayırabilirsiniz.

Eğer şehir dışındaysanız kıyafetiniz kınanızdan üç gün önce elinizde oluyor ve organizasyonunuzdan hemen sonra geri kargoluyorsunuz.

Beden konusunda hiç bir sıkıntı yaşamıyorsunuz çünkü elbiselerin bedeni arkadan ayarlanabiliyor.

Şebnem hanımın mağazasında bulunan her kaftanı denemenizi öneririm. Kendisi karar verme konusunda da oldukça yardımcı oluyor.

 

Osmanlı tarzında bir kına gecesi hayal ediyorsanız, geleneksel bir bindallı tercih edebilirsiniz.

 

Hint usülüne uygun bir kına konsepti hayal ediyorsanız, renkli ve bol aksesuarlı kaftanlar tam da size göre.

                                    

                                    

 

 

Elbisem hazır ama takacak takım yok demeyin. Konseptinize uygun seçtiğiniz elbisenin kolye, küpe, şahmaran ve saç aksesuarlarını da kına geceniz için hediye ediyor Şebnem hanım.

 

 

O kadar şık kaftan, bindallı ve hint elbiseler var ki tüm geceyi kiraladığınız elbiseyle geçirebilir böylece bütçenizi de rahatlatmış olabilirsiniz.

 

Ayrıntılı bilgi için ” Joy O’Clock Events Instagram ” hesabını takip edebilirsiniz.

 

Şimdiden iyi eğlenceler 🙂